Nokia N91

Zaawansowany telefon z rozbudowanym odtwarzaczem MP3.

Zaawansowany telefon z rozbudowanym odtwarzaczem MP3.

Już dawno komórka przestała być wyłącznie telefonem. Teraz to właściwie miniaturowy komputer, często z zaawansowanym systemem operacyjnym, a moduł do dzwonienia jest tylko dodatkiem... Trudno temu zaprzeczyć, gdy patrzy się na Nokię N91, która zgodnie z zamysłem producenta ma posłużyć również jako odtwarzacz cyfrowych plików muzycznych. I to nie byle jaki, bowiem przechowamy w nim zawartość 400 płyt kompaktowych z muzyką zapisanych w dowolnym formacie, np. MP3! Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by były to także filmy lub cyfrowe zdjęcia. Nokia N91 wyposażona jest w najnowszą wersję systemu operacyjnego Symbian, który umożliwia m.in. przeglądanie prawdziwych stron internetowych, a nie tylko WAP, otwieranie dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, a co najważniejsze, pozwala na instalowanie wielu dodatkowych programów. Dzięki nim łatwo rozbudujesz telefon o nowe funkcje. Może to być np. przeglądarka elektronicznych książek, odtwarzacz filmów w popularnym formacie DivX, słownik czy nawet interaktywna mapa dowolnego miasta. Niewątpliwą zaletą N91 jest opcja podłączenia do sieci WLAN, dzięki której telefon można szybko i bez zbędnych przewodów połączyć z komputerem. W chwili powstawania tego artykułu polska cena tej komórki nie była jeszcze znana.

Nokia N91
Nokia N91

Odtwarzacz MP3 - W urządzenie wbudowano odporny na wstrząsy dysk twardy o pojemności 4 GB - wystarczy, by pomieścić 1000 utworów MP3. Dzięki takiej pojemności mogą na nim zostać zapisane nie tylko pliki muzyczne, ale i np. filmy. Co najciekawsze, muzykę z komputera można skopiować bez żadnych kabli dzięki modułowi sieci bezprzewodowej takiej samej jak stosowana np. w laptopach. Nokia N91 odtwarza pliki dźwiękowe we wszystkich najważniejszych formatach.

Nokia N91

Aparat cyfrowy - Wbudowana cyfrówka ma rewelacyjną, jak na telefon, rozdzielczość 2 megapiksele.

Ekran wyświetla 262 000 kolorów i doskonale nadaje się do przeglądania zdjęć, stron WWW, czy filmów - oczywiście biorąc pod uwagę, że wszystko to zawiera się w obudowie rozmiarów przeciętnego telefonu.

Przyciski w Nokii N91 zostały zaprojektowane jak w tradycyjnych odtwarzaczach muzycznych. Jest więc i przewijanie, i pogłaśnianie. Kiedy jednak chce się wybrać numer, wystarczy klawisze przesunąć wraz z klapką w dół, a odsłoni się tradycyjna klawiatura numeryczna.

Nokia N91

Cena nieustalona

http://www.nokia.pl

Dane Techniczne

Waga 160 g

czas pracy na baterii: rozmowy - 240 min, oczekiwania - 7 dni

Plus pojemna pamięć, obsługa sieci bezprzewodowej WLAN

Minus za ciężki