Nokia Normandy, czy też może Nokia X z Androidem zapowiada się świetnie

Nokia Normandy, ostatnio częściej zapowiadana pod nazwą Nokia X, może już naprawdę niedługo trafić do sklepów. Pierwszy telefon tej fińskiej firmy działający pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida raz za razem pojawia się w sieci. Teraz do internetu trafiła spodziewana specyfikacja.

Za wyciek kolejnych informacji o Nokii Normandy odpowiedzialny jest niezawodny twitterowy profil @evleaks. Oprócz wielu różnych zdjęć prezentujących ten tajemniczy model fińskiego smartfona, pokazany już w wielu różnych kolorach, doczekaliśmy się listy podzespołów, jakie mają znaleźć się w środku tego telefonu.

Nokia Normandy, coraz częściej nazywana po prostu Nokia X od początku przedstawiana była jako telefon typowo budżetowy, co przedstawiona specyfikacja tylko potwierdza. Będziemy mieli tutaj do czynienia z naprawdę podstawowymi parametrami, co ma skutkować możliwie niską ceną. Widać to chociażby po ekranie, który ma mieć 4 cale przekątnej i rozdzielczość 800 na 480 pikseli.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje!
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.10.2021]
Nokia Normandy, czy też może Nokia X z Androidem zapowiada się świetnie

W Nokii X ma znaleźć się też bliżej nieokreślony dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz i zaledwie 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Dla użytkownika dostępne będzie 4 GB pamięci na system, dane i aplikacje z możliwością rozszerzenia przez karty microSD. Za zdjęcia odpowiadać ma aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, a całość zasili ogniwo o pojemności 1500 mAh.

Trzeba oczywiście pamiętać, że Nokia jak na razie nie potwierdziła oficjalnie istnienia tego modelu, ale w przeszłości praktycznie wszystkie doniesienia @evleaks się sprawdzały, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będzie tak też tym razem.

źródło: phandroid.com