Nokia Normandy z Androidem i...interfejsem Metro UI

W Sieci pojawiły się zdjęcia smartfona Nokia Normandy. Widać na nich, że fiński producent postanowił przygotować urządzenie, które zainteresować ma zarówno zwolenników platformy Android, jak i Windows Phone.

Pojawiająca się od miesięcy w różnych nieoficjalnych doniesieniach Nokia Normandy to pierwszy smartfon fińskiego producenta mający pracować pod kontrolą systemu Android . Niedawno mikrobloger @evleaks zaprezentował jego zdjęcie prasowe:

Nokia Normandy z Androidem i...interfejsem Metro UI

Nokia Normady

Pojawiły się też zdjęcia urządzenia "na żywo" (poniżej jedno z nich):

Nokia Normandy z Androidem i...interfejsem Metro UI

Nokia Normady

Nokia Normandy - interfejs

Dzisiaj niezawodny @evleaks przedstawił natomiast zrzuty ekranu prezentujące to co najważniejsze, czyli interfejs smartfona:

Nokia Normandy z Androidem i...interfejsem Metro UI

Interfejs smartfona Nokia Normandy

Dodatkowo opatrzył je podpisem "Dwa sposoby komunikowania się z Normandy".

Jak widać, przygotowując swoją autorską nakładkę na zmodyfikowanego Androida Nokia mocno wzorowała się na mobilnym systemie Microsoftu. Otrzymujemy więc "androidowe" urządzenie oferujące dwa miłośników Windows Phone kafelkowy interfejs Metro UI.

Co ważne, smartfon bez problemu pozwalać ma na uruchamianie aplikacji dla Androida. Przyglądając się powyższym screenom można też zauważyć, że oferuje aplikację BlackBerry Messenger (nie jest obecnie dostępna dla platformy Windows Phone) oraz dostęp do map Here Nokii. Po raz kolejny mamy też potwierdzenie obsługi dwóch kart SIM.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 22.10.2021]

Co sadzicie o tym urządzeniu? Czy ma ono szansę przyciągnąć do siebie dwie grupy konsumentów, czyli zwolenników Androida i Windows Phone?