Nokia P - flagowiec z potężną specyfikacją

W 2017 roku na rynek trafić ma smartfon Nokia P. Będzie to flagowe urządzenie, które pozwolić ma fińskiemu producentowi na odbudowanie marki.


Nokia P - nowy flagowiec z logo fińskiego producenta

W sieci pojawiły się doniesienia na temat smartfona Nokia P. Ma to być flagowy model, który za sprawą współpracy z firmami HMD Global i Foxconn pozwoli fińskiej marce ponownie zaistnieć na rynku smartfonów.

Nokia P - potężna specyfikacja

Według spekulacji Nokia P wyposażona ma być w procesor Qualcomm Snapdragon 835 korzystający z układu graficznego Adreno 540. Jest to 8-rdzeniowa konstrukcja wykonana w litografii 10 nm FinFET LPE (Low-Power Early). Towarzyszyć ma jej aż 6 GB pamięci RAM.

Nokia P - co jeszcze zaoferuje?

Nokia P powinna przypaść do gustu amatorom fotografowania. Oferować ma bowiem ponoć do ich dyspozycji aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości aż 23 milionów pikseli, który wspomagany będzie przez optykę Carl Zeiss. Wykonane zdjęcia będzie można podglądać na ekranie Quad HD.

Nokia 150

Na koniec warto przypomnieć, że pierwsze Nokie potwierdzające powrót fińskiego producenta na mobilny rynek trafią do sprzedaży już na początku 2017 roku. Nie będą to jednak smartfony, lecz klasyczne telefony komórkowe z ekranem i klawiaturą, modele Nokia 150 i Nokia 150 Dual SIM.