Nokia Siemens Networks zwolni 17 tysięcy pracowników

Firma Nokia Siemens Networks poinformowała, że zamierza zwolnić 17 tysięcy pracowników. Niestety nie wiadomo, czy dotkną one też osoby zatrudnione Polsce.

Nokia Siemens Networks to firma oferująca kompleksowe rozwiązania i usługi do budowy sieci stacjonarnych i ruchomych. Dzisiaj przedstawiła plan restrukturyzacji, z którego wynika, że chce do końca 2013 roku zmniejszyć koszty operacyjne i produkcyjne o miliard euro.

Tym działaniom będą towarzyszyły również bardzo liczne zwolnienia. W sumie z firmą będzie się musiało pożegnać na całym świecie aż 17 tysięcy pracowników.

Niemiecko-fińska spółka zapowiedziała też, że chce się skupić przede wszystkim na szerokopasmowym mobilnym Internecie (w tym optycznym).

"Naszym celem jest dostarczanie światu najbardziej wydajnych sieci komórkowych. Mimo konieczności restrukturyzacji części naszej firmy, nasze zaangażowanie w badania i rozwój pozostają bez zmian. W ciągu najbliższy lat zamierzamy zwiększyć inwestycje w mobilne usługi szerokopasmowe" - powiedział prezes spółki, Rajeev Suri.

Niestety nie wiadomo, które kraje zostaną dotknięte zwolnieniami. Warto tutaj jednak przypomnieć, że w Polsce (konkretnie we Wrocławiu) znajduje się jedno z największych badawczo-rozwojowych centrów firmy, które zatrudnia obecnie ponad 1100 osób.