Nokia Situations - nadchodzą "inteligentne" profile użytkownika

Nokia zaprezentowała testową wersję usługi Situations. Nowość stworzona przez Nokia Beta Labs zupełnie zmienia dotychczasowe podejście do ustawień telefonu i tworzenia profili użytkownika. Telefon ma się sam "inteligentnie" dopasowywać do jego potrzeb oraz pory dnia i miejsca, w którym się znajduje.

Zakładka Conditions pozwala sprecyzować kiedy dany profil ma się sam uaktywniać

Zakładka Conditions pozwala sprecyzować kiedy dany profil ma się sam uaktywniać

Nokia Situations to ciekawa propozycja dla osób, które często zmuszone są zmieniać profile użytkownika. Stworzona przez Nokia Beta Labs aplikacja pozwoli zdefiniować nie tylko ustawienia samego profilu, ale także okoliczności w jakich ma się on sam uaktywnić.

Situations pozwala wybrać takie parametry, jak określona godzina, dzień tygodnia, data, a także bardziej zaawansowane np. lokalizacja (z wykorzystaniem GPS), złapanie sygnału z konkretnej stacji przekaźnikowej GSM lub konkretnego WiFi lub urządzenia Bluetooth.

Dzięki temu, po wstępnym skonfigurowaniu Situations, aplikacja może dla przykładu sama zmieniać profil na wykorzystywany w biurze po dotarciu do budynku (GPS) lub znalezieniu firmowej sieci WiFi. Tak samo wieczorem - po określonej godzinie - telefon sam może przełączyć się w tryb domowy.

Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia ze strony Nokia Beta Labs. Poniżej zobaczyć można film prezentujący możliwości Nokia Situations.

Nokia już wcześniej testowała podobne rozwiązania m.in. w aplikacjach Feel i Bots. Pierwsza automatycznie dostosowuje ustawienia telefonu do wybranego przez użytkownika nastroju. Druga uczy się zachowań użytkownika i automatycznie wprowadza zmiany usprawniające pracę z telefonem.