Nokia Store zostanie zastąpiona przez Opera Mobile Store

Opera Software podpisała dziś porozumienie z Microsoftem, na mocy którego użytkownicy telefonów Nokia otrzymają domyślny dostęp do sklepu z aplikacjami Opera Mobile Store, a zniknie Nokia Store.

Przy okazji ogłoszono "Nowy początek dla deweloperów klasycznych Nokii". W pierwszej połowie 2015 roku Opera Mobile Store pojawi się na urządzeniach Nokia z serii 40, 60, Symbian, Asha oraz Nokia X. Użytkownicy Nokia Store po wejściu na stronę sklepu będą przekierowywani do nowego i staną się tam "świeżymi" klientami. Opera współpracuje także z Microsoftem w celu udostępniania nowszych aplikacji pod klasyczne Nokie. Aktualnie w sklepie Opery dostępnych jest ponad 300 tysięcy gier i aplikacji przeznaczonych na ponad 7,5 tysiąca różnych urządzeń. Nie podano dokładnych statystyk dziennego pobierania, poza ogólnikowym stwierdzeniem, że dziennie odnotowywane są "miliony pobrań".

Nokia Store zostanie zastąpiona przez Opera Mobile Store

W Opera Mobile Store publikuje swoje programy ponad 40 tysięcy deweloperów z całego świata, a sklep odwiedza co miesiąc ok. 200 milionów osób ze 196 krajów. Jak zaręcza Opera, oferuje to samo co Nokia Store, wliczając w to lokalne aplikacje. Dokładnej daty wprowadzenia w życie zmiany sklepu nie podano.