Nokia X "Normandy" nie będzie jedynym smartonem z Androidem od Microsoftu

Pierwszy telefon Nokii działający pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany, a już pojawiają się informacje o następcach smartfona Nokia X “Normandy”.

Wczoraj informowaliśmy o kolejnych doniesieniach w sprawie pierwszego smartfona fińskiej Nokii działającego pod kontrolą Androida pozbawionego dostępu do wszystkich usług Google. O istnieniu tego modelu przekonana jest redakcja The Wall Street Journal. Urządzenie ma mieć parametry typowe dla budżetowego modelu i bardzo niską cenę. Premiery Nokii X o kodowej nazwie Normandy spodziewać możemy się w przeciągu miesiąca.

Okazuje się, że może to nie być tylko jednorazowy wyskok fińskiego producenta i w przyszłości możemy zobaczyć. Bardzo możliwe, że oprócz budżetowego, czterocalowego modelu Nokia X “Normandy” do sprzedaży trafią też urządzenia ze średniej i wysokiej półki cenowej. Premiera kolejnych modeli miałaby nastąpić na przełomie maja i czerwca. Czy te informacje się potwierdzą, dowiemy się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje!
  • Xbox Series X/S - Microsoft zaprezentował nowe dyski. Znamy ceny
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.10.2021]
Nokia X "Normandy" nie będzie jedynym smartonem z Androidem od Microsoftu

Android na telefonach Nokii nie będzie jednak zbytnio przypominał systemu znanego z urządzeń innych firm wybierających system Google. Microsoft, który przejął oddział mobilny w zeszłym roku, będzie korzystał z systemu w wersji AOSP, czyli pozbawionego usług Google. Preinstalowane mają być na nim aplikacje producenta, w tym np. mapy Here. Zmieniony ma być też interfejs, który ma przypominać znane z Windows Phone kafelki.

źródło: phonearena.com