Nokia X i Nokia XL trafiła do Polski. Poznaliśmy oficjalne ceny

Do Polski dotarły w końcu długo oczekiwane telefony Nokii, które działają w oparciu o system operacyjny Google Android. W sprzedaży pojawiły się modele Nokia X i Nokia XL. Dzisiaj poznaliśmy też oficjalne ceny tych urządzeń.

Urządzenia z rodziny Nokia X przeznaczone są na rynki rozwijające się i z tego powodu nie porywają specyfikacją techniczną. Producent chce walczyć z konkurencją głównie ceną. Ta w przypadku polskiego rynku będzie naprawdę bardzo niska. Z trzech modeli w ofercie producenta w Polsce dostępne będą dwa: mniejsza Nokia X oraz nieco większa Nokia XL. Zabrakło jednak Nokii X+, czyli nieco lepszego wydania mniejszej wersji nowego telefonu fińskiej firmy.

Znamy jednak już ceny dwóch przedstawicieli nowej rodziny smartfonów Nokii. Wynoszą one 499 złotych za egzemplarz Nokii X z czterocalowym wyświetlaczem i 699 złotych za Nokię XL, która wyposażona została w panel o pięciocalowej przekątnej. Cena tego drugiego modelu nieco różni się od tej, jaka była proponowane w przedsprzedaży - wtedy mówiło się o 649 złotych. W pierwszej kolejności sprzedaż prowadzi sieć Play, ale w najbliższym czasie Nokia X i Nokia XL mają pojawić się w ofertach pozostałych sieci oraz w wolnej sprzedaży.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
Nokia X i Nokia XL trafiła do Polski. Poznaliśmy oficjalne ceny

Smartfony z rodziny Nokia X to linia zupełnie nowych sprzętów mobilnych fińskiego producenta. Wykorzystany został w nich system Google Android, ale twórcy oprogramowania pozbawili go wszystkich usług giganta z Mountain View. Takie elementy systemu, jak poczta przeglądarka Chrome, poczta Gmail i mapy Google Maps zostały zastąpiony autorskimi rozwiązaniami Nokii lub aplikacjami przygotowanymi przez Microsoft, takimi jak poczta Outlook i mapy Here.