Nokia X kompatybilna z 75% aplikacji dla systemu Android

Nokia uruchomiła platformę dla deweloperów zachęcając ich tym samym do przetestowania swoich "androidowych" aplikacji pod względem kompatybilności z najnowszymi smartfonami X, X+ i XL. Udostępniła też Software development kit, czyli zestaw narzędzi dla programistów.

Po miesiącach spekulacji poznaliśmy w końcu pierwsze "androidowe" smartfony Nokii - modele noszące oznaczenia X, X+ i XL. Korzystają one z platformy "Nokia X Software Platform" bazującej na okrojonym Androidzie 4.1 Jelly Bean, która przypomina kafelki z Windows Phone i interfejs Fastlane znany z telefonów Nokia Asha. Nie oferują usług Google i nie pozwalają na pobieranie aplikacji z Google Play. Znajdziemy je w Nokia Store.

Co z tymi aplikacjami?

Kluczowym elementem decydującym o sukcesie bądź porażce nowych smartfonów jest dostęp do aplikacji. To właśnie ich ilość i jakość będzie bowiem brała pod uwagę duża część konsumentów zastanawiających się nad zakupem któregoś z zaprezentowanych urządzeń. Nokia doskonale o tym wie. Uruchomiła platformę dla deweloperów, na której oddaje do ich dyspozycji narzędzia pozwalające na przetestowanie kompatybilności aplikacji dla Androida ze swoją platformą "Nokia X Software Platform". Znajdą oni też tam narzędzia pozwalające w razie konieczności przeprowadzić odpowiednie zmiany.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Kiedy będziesz mógł kupić nowe słuchawki AirPods?

Nokia przekonuje, że aż 75% aplikacji dla Androida testowanych w Nokia Store można było bez żadnych problemów uruchomić na jej nowej rodzinie smartfonów. Twierdzi ponadto, że przystosowanie niekompatybilnej aplikacji nie powinno zająć deweloperowi zazwyczaj mniej niż osiem godzin.

Więcej informacji: tutaj