Nokia X z Androidem 4.4 KitKat - wiemy ile będzie kosztowała

Mający mieć wkrótce premierę pierwszy smartfon Nokii z systemem Android - model X A110 - będzie prawdopodobnie kosztował ok. 110 USD.

Nokia X to pierwszy smartfon fińskiego producenta pracujący pod kontrolą Androida. Urządzenie to pojawiło się właśnie w ofercie wietnamskiego sklepu Mainguyen, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że zaoferuje do dyspozycji użytkownika:

- system Android 4.4.2 (KitKat)

- procesor MSM8225Q Dual-core 1 GHz ( Snapdragon 200)

- wyświetlacz 4 cale 480 x 854 pikseli (285 ppi)

- A-GPS

- pamięć wewnętrzną 4 GB

- 512 MB pamięci RAM

- slot microSD

- Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

- Bluetooth: 4.0

- aparat 5 MP

Nokia X - cena

O ile jednak specyfikacja ta potwierdziła jedynie wcześniejsze spekulacje, o tyle wspomniany sklep podzielił się inną ważną informacją - przewidywaną ceną. Jego zdaniem bowiem zostanie ona ustalona na poziomie ok. 110 USD, czyli mniej więcej takim samym jak w przypadku modelu Lumia 520. Osoby chcące zakupić to urządzenie powinny jednak pamiętać, że nie będzie ono oferowało dostępu do sklepu Google Play, lecz do sklepu Nokii, w którym znajdą się najpopularniejsze aplikacje takie jak Skype, Facebook, czy Twitter.

Kiedy premiera?

Nokia X zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana podczas konferencji zapowiedzianej przez fińskiego producenta na 24 lutego, czyli w pierwszym dniu targów MWC w Barcelonie. Do sprzedaży trafi więc być może już w marcu.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [20.10.2021]
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?