Nokia X z Androidem cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Nokia X to linia smartfonów fińskiej firmy, która w odróżnieniu od Lumii pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Chociaż jest to zmodyfikowana dystrybucja pozbawiona dostępu do usług Google, telefony Nokia X, Nokia X+ i Nokia XL cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W jednym ze sklepów w Chinach cała partia wyprzedała się w kilka minut.

Smartfony Nokii z Androidem to budżetowe modele, które przeznaczone są na mniej zamożne rynki. Ich specyfikacja znacząco odbiega od tego, co oferują dzisiejsze flagowe produkty firm produkujących smartfony z Androidem od lat. Specyfikacja pozwoli na w miarę bezproblemowe działanie Androida, ale można zapomnieć o bardziej wymagających grach. Co istotne, każde z urządzeń będzie obsługiwało dwie karty SIM.

Smartfony Nokia X zostały po raz pierwszy zaprezentowane na targach Mobile World Congress w Barcelonie pod koniec lutego tego roku. Minął miesiąc i telefony te trafiły do sprzedaży na niektórych rynkach. Ich popularność okazała się bardzo duża, a sprzedaż liczona jest w milionach sztuk. W Chinach w ramach przedsprzedaży telefony Nokia X zamówiło ponad 10 milionów osób ze sklepu JD.com, a pierwsza partia po faktycznym wprowadzeniu do sprzedaży sprzedała się jak na pniu. Klientom wystarczyły zaledwie cztery minuty, żeby wykupić cały nakład urządzeń, a kolejna partia pojawi się dopiero pod koniec miesiąca.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
Nokia X z Androidem cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Zaletą rodziny smartfonów Nokia X ma być głównie cena, która w przypadku Polski wynosi 549 złotych za podstawowy model i 649 złotych w przypadku nieco większego modelu Nokia XL. W naszym kraju wysyłka telefonów do klientów ma rozpocząć się już 27 marca, czyli za dwa dni.

phonearena.com