Nokia X z Androidem pojawiła się w pierwszym sklepie

Premiera smartfonów z rodziny Nokia X pracujących pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android była jednym z największych wydarzeń targów MWC 2014. Podstawowy model z tej linii trafił już do sprzedaży w pierwszym sklepie w Indiach i poznaliśmy jego oficjalną cenę.

Nokia X, X+ i XL to nowe smartfony fińskiej firmy, które zostały oficjalnie zaprezentowane pod koniec lutego podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Urządzenia te pod względem parametrów plasują się na niskiej półce i przeznaczone są głównie na rynki rozwijające się. Sercem urządzeń jest dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 8225 traktowany na 1 GHz, a urządzenia różnią się między sobą głównie wielkością obudowy i wyświetlacza.

Podstawowy model Nokia X trafił już do sprzedaży w Indiach, a Nokia X+ i większa Nokia XL mają pojawić się w sklepach za dwa tygodnie. Producent wycenił Nokię X na równowartość 100 euro, czyli nieco ponad 400 złotych. Tym samym telefon ten będzie jednym z najtańszych smartfonów dostępnych w sprzedaży.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
Nokia X z Androidem pojawiła się w pierwszym sklepie

Nokia X to nowa rodzina smartfonów fińskiego producenta, która pracuje pod kontrolą systemu Android. Oprogramowanie zostało poważnie zmodyfikowane. Pulpit główny przypomina kafelki znane z systemu Windows Phone 8, ale telefon uruchamia androidowe aplikacje. Największą różnicą między Nokiami X, X+ i XL i innymi urządzeniami z Androidem jest za to kompletny brak usług od Google. Aplikacje takie jak Gmail, Kalendarz Googie, Dysk Google i Sklep Google Play zostały zastąpione rozwiązaniami Microsoftu.

źródło: economictimes.indiatimes.com