Nokia X2-02 - muzyczny telefon na dwie karty SIM

Nokia wprowadza na rynek nowy telefon komórkowy noszący oznaczenie X2-02. Przy jego projektowaniu fiński producent skupił się na zapewnieniu użytkownikowi wysokiej jakości wrażeń muzycznych. Ponadto zrobił ukłon w kierunku biznesowych zastosowań wyposażając urządzenie w możliwość obsługi dwóch kart SIM.


Najnowszy telefon Nokii - model X2-02 - to bardzo interesująca propozycja szczególnie dla użytkowników biznesowych, którzy dodatkowo szukają urządzenia oferującego zaawansowane możliwości muzyczne.

Możliwości muzyczne

Urządzenie posiada odtwarzacz MP3 oraz dedykowane przyciski muzyczne. Oferuje wbudowany głośnik do odtwarzania muzyki oraz wykorzystuje mający poprawić jej jakość processing audio. Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji tuner FM wyposażony we wbudowaną antenę (to ważne, gdyż dzięki temu nie trzeba podłączać słuchawek aby słuchać ulubionej stacji) oraz coś co Nokia nazywa "Play via Radio". Mowa tutaj o funkcji pozwalającej na nagrywanie muzyki z radia oraz dzięki wbudowanemu transmiterowi FM dzielenie się nią np. z systemem audio w samochodzie.

Co dwie karty to nie jedna

X2-02 oferuje możliwość skorzystania z dwóch kart SIM. Co ważne, przy "przeskakiwaniu" pomiędzy nimi nie trzeba restartować telefonu. Specjalny menadżer pozwala też zarządzać maksymalnie pięcioma ustawieniami kart oraz nadać każdej nazwę.

Serwisy społecznościowe

Bezpośrednio z ekranu domowego telefonu użytkownik ma możliwość skorzystania z dedykowanych klientów serwisów społecznościowych Facebook i Twitter.

Internet

Korzystając z Internetu otrzymujemy do dyspozycji ulepszoną przeglądarkę Nokia Browser, która zapewnia kompresję nawet 90% danych.

Wyświetlacz, wymiary, itd.

Wybrane parametry urządzenia przedstawiają się następująco:

- 2,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli

- wymiary: 113 x 50 x 15 milimetrów

- waga: 93 gramy

- 2-megapikselowy aparat cyfrowy

- czas czuwania: do 18,5 godziny; czas rozmów: do 9,7 godziny

- wymienny tylny panel w różnych kolorach

Zobacz urządzenie w akcji:

Cena telefonu bez podatku VAT to ok. 60 euro.

______________

Osoby zainteresowane zgłębieniem wiedzy na temat telefonów z więcej niż jedną kartą SIM zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dwie karty SIM w jednym - wybieramy i testujemy telefony Dual SIM"