Nokia X60 z HarmonyOS już w tym roku!

System opracowywany przez Huawei pojawi się na modelach Nokia X60 oraz X60 Pro.

Nokia X60 z HamonyOS / gizchina.com

Nokia X60 z HamonyOS / gizchina.com

O HarmonyOS słyszeliśmy już kilka miesięcy temu, jeszcze przed jego ujawnieniem. Choć można było przypuszczać, że będzie systemem tylko na urządzenia mobilne Huawei, został on zaprojektowany jako wieloplatformowy system operacyjny, z miejsca stając się konkurentem dla Androida od Google. Rynek mobilnych systemów operacyjnych na pewno nabierze teraz tempa, ponieważ Nokia zaprezentuje HarmonyOS na swoich urządzeniach.

Huawei oczywiście namawia także innych chińskich producentów smartfonów do korzystania z nowego systemu operacyjnego. Jednak jak dotąd jedynym produktem, który został wprowadzony z HarmonyOS, były inteligentne produkty domowe Midea. Ma się to teraz zmienić. Seria Nokia X60 z HarmonyOS ma podbić Chiny. Po zakazie w USA i rosnących napięciach z Chinami każda firma musi zadbać o plan B i przygotować się na alternatywę dla Androida. Najwyraźniej seria Nokia X60 będzie pierwszym testem HMD Global z platformą Huawei.

Zobacz również:

  • Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]
Huawei HarmonyOS / gizchina.com

Huawei HarmonyOS / gizchina.com

Nowa seria smartfonów ma składać się z Nokii X60 i X60 Pro. Oba urządzenia mają być średniej klasy i korzystać z HarmonyOS oraz procesorów Qualcomm Snapdragon 480 5G SoC. Najbliższe w serii X tym modelom są ponoć Nokia X10 i X2. Nowa Nokia X60 ma ponoć być umieszczona w segmencie średniej klasy premium. Urządzenia takiej klasy zdecydowanie mają sens, ponieważ firma Nokia nie zaryzykowałaby flagowego produktu z oprogramowaniem wymagającym ciągłego sprawdzania.

W każdym razie modele X60 będą wyposażone w wyświetlacze o zakrzywionych krawędziach, odświeżanie na poziomie 144 Hz, a także baterie o pojemności aż 6000 mAh. Mają korzystać z apartów o matrycy 200 Mpix, co wydaje się wygórowaną liczbą, ale zostaje nam tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Zakładamy, że seria na pewno wyjdzie w Chinach.

Zobacz także: Jaki wentylator kolumnowy kupić? RANKING 2021

Źródło: gizchina.com