Nokia X7 i Nokia E6 w Polsce - Symbian Anna na pokładzie

Smartfony Nokia X7 i E6 są pierwszymi urządzeniami z nowym systemem Symbian Anna. X7 to pozycja dla osób lubiących mobilną rozrywkę - posiada 4-calowy ekran i fabrycznie zainstalowane gry. E6 jest smartfonem biznesowym oferującym łatwy i bezpieczny obieg danych firmowych i dość wytrzymałą baterię.

Nokia X7 właśnie wchodzi do sprzedaży. Fabrycznie zainstalowano w niej gry Asphalt 5 HD i Galaxy on Fire HD. Nowy system Symbian Anna zwiększa możliwości personalizacji i funkcjonalność. Może gdyby wcześniej inwestowano w jego rozwój, nie musiałby ustępować miejsca Windows Phone OS. Nowy smartfon ma większe możliwości związane z mapami Nokii. Dodano m.in. nowe trasy transportu publicznego i funkcję Check-In pozwalającą informować w serwisach społecznościowych o miejscu swojego pobytu.

Sporym atutem X7 jest 4-calowy ekran AMOLED o 16 mln kolorów. Telefon wyposażony jest też w 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia o 32 GB dzięki karcie microSD. Posiada również akcelerometr, GPS oraz aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie

Nokia E6 obsługuje 10 skrzynek pocztowych, pozwala na synchronizację kalendarzy oraz zapewnia prosty i bezpieczny obieg danych biznesowych dzięki technologiom takim jak Mail for Exchange oraz Microsoft Communicator Mobile. Pozwalają one na dostęp do systemów korporacyjnych. Telefon obsługuje też intranet i extranet dzięki Microsoft SharePoint Server.

Smartfon biznesowy Nokii ma 8 GB pamięci wewnętrznej i możliwość jej rozszerzenia o 32 GB za pomocą karty microSD. Dysponuje aparatem 8 Mpix z podwójną lampą błyskową, akcelerometrem, kompasem, GPS-em i klawiaturę QWERTY. Jego 2,46-calowy ekran TFT LCD wykonano przy zastosowaniu technologii Clear Black Display. Telefon pojawi się na rynku w lipcu. Producent podaje, że jego bateria ma wytrzymać 9,7 h rozmów lub 33 dni w trybie czuwania.

Sugerowane ceny to 1799 PLN za Nokię X7 i 1699 PLN za Nokię E6.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: