Nokia Xpress Music otrzymuje certyfikat C3

Nadchodząca komórka z klawiszami otrzymała certyfikat niezbędny do wprowadzenia do sprzedaży.

HMD Global jest jednym z niewielu producentów, którzy nadal wierzą w klasyczne telefony komórkowe z klawiszami. W sklepach znajdziemy kilka modeli Nokii z klawiszami. Na rynku dostępne są zarówno najprostsze modele, jak i urządzenia pracujące pod kontrolą KaiOS z obsługą Asystenta Google oraz z wbudowanym modemem sieci 4G LTE.

Nokia Xpress Music otrzymuje certyfikat C3

Źródło: gsmarena.com

Od pewnego czasu do sieci przedostają się informacje na temat kolejnej komórki z klawiszami produkcji Nokii. Tym razem chodzi o reaktywacje modelu Xpress Music, który, jak sama nazwa wskazuje będzie telefonem dla fanów muzyki.

Zobacz również:

  • Nokia żyje i ma się dobrze. Samsung podał pomocną dłoń

Wszystko wskazuje na to, ze HMD Global już wkrótce zdecyduje się na oficjalną premierę urządzenia. Przed wprowadzeniem do sprzedaży Nokia Xpress Music TA-1212 otrzymała certyfikat C3. Został on już udostępniony w sieci i zdradza kilka szczegółów na temat nadchodzącego telefonu komórkowego.

Co zaoferuje nadchodząca Nokia Xpress Music TA-1212?

Certyfikat 3C informuje, że telefon zostanie wyposażony w standardowe złącze do ładowania 5VDC 550 mA, co nie powinno dziwić - w końcu mamy do czynienia z klasycznym telefonem komórkowym. Nokia Xpress Music będzie podstawowym modelem. Na pokładzie zabraknie między innymi modemu sieci 4G LTE. Telefon pracować będzie w standardzie GSM.

Lista TENAA potwierdza, że telefon komórkowy będzie miał wymiary 123,8 mm x 52,4 mm x 13,1 mm. Urządzenie ważyć będzie zaledwie 88 gramów. Telefon zostanie wyposażony w niewielki, niedotykowy ekran o przekątnej 2,4 cala oraz rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Nokia Xpress Music TA-1212 zasilana będzie za pomocą akumulatora o pojemności 1200 mAh. Telefon nie zaoferuje wsparcia dla szybkiego ładowania. Co ciekawe w sieci pojawiły się informacje, że Nokia Xpress Music zaoferuje 8 MB pamięci operacyjnej.

Nie zabraknie kamerki o rozdzielczości 0,3 MP, która pozwoli na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 640 x 480 pikseli.

Spodziewamy się, że Nokia Xpress Music zostanie zaprezentowana wraz z innymi modelami Nokii 19 marca 2020 roku.

Źródło: 91mobiles.com