Nokia: aparat 41 Mpix także w telefonach Windows Phone

41-megapikselowy aparat fotograficzny w smartfonie Nokia 808 PureView oszołomił uczestników targów Mobile World Congress 2012. Niechęć wywołało jedynie użycie w smartfonie systemu operacyjnego Symbian. Na szczęście Nokia zapowiada, że już niebawem taki sam aparat pojawi się w kilku telefonach z systemem Windows Phone.


Nokia PureView w smartfonach Windows Phone 8?

Jo Harlow, wiceprezes Nokii ds. inteligentnych urządzeń, powiedziała fińskiej gazecie "Aamulehti", że w najbliższym czasie fani smartfonów z ogromnym "zoomem" doczekają się pierwszych urządzeń Windows Phone z technologią PureView. Jak przewiduje WPCentral, PureView może trafić do smartfonów z WP wraz z nowym wydaniem systemu - Windows Phone 8 (nazwa kodowa: Apollo).

Nokia czyli najwyższa jakość zdjęć i nagrań

Nokia znana jest ze znakomitych kamer i aparatów fotograficznych montowanych w swoich urządzeniach. Smartfony Nokii z obiektywami Carl Zeiss często służyły jako prezentacja możliwości aparatów w telefonie. Nokii N8 użyto w sesji fotograficznej "Vivy!", a nawet nagrano przy jej pomocy pełnometrażowy film pod tytułem "Olive"!

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [18.05.2022]
  • Smartfony z elastycznym ekranem. Co czeka nas w 2022 roku? [19.05.2022]

Oczywiście, więcej pikseli (a 41-megapikselowy aparat totalnie rozbija tu konkurencję) nie oznacza od razu lepszej jakości. Ginny Mies z amerykańskiej redakcji PC Worlda oglądała jednak demonstrację technologii PureView i doceniła czystość obrazu fotografii, nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Uwieńczenie pięciu lat pracy

Ponieważ nowa technologia jest w trakcie tworzenia już od pięciu lat, Nokia zdecydowała się pozostać przy Symbianie w pierwszym telefonie z PureView. Wszystko jednak wskazuje, że jeszcze w tym roku (może już w wakacje?) będziemy mogli pobawić się 41-pikselowym aparatem w smartfonie z Windows Phone'em.