Nokia blisko prezentacji swoich Windows Phone'ów

Zbliża się konferencja Nokia World, na której fiński producent ma zaprezentować swoje pierwsze smartfony z systemem Windows Phone. Jeśli więc zastanawiacie się nad kupnem telefonu z systemem Microsoft to warto zaczekać na to, co zaproponuje Nokia.

Nokia z Windows Phone
Andy Lees, szef działu Windows Phone w Microsofcie miał podobno powiedzieć, że 26 października na konferencji Nokia World fiński producent zaprezentuje nowe modele smartfonów z systemem Windows Phone - donosi serwis Engadget.com. Mają one różnić się pod względem zastosowanego sprzętu i oprogramowania.

Nokia i Microsoft ogłosiły współpracę w lutym. Producent smartfonów zapowiedział wydanie urządzeń z system Windows Phone 7 jeszcze w 2011 roku. W czerwcu pojawiły się przecieki z pokazu, na którym prezes Nokii, Stephen Elop prezentował pracownikom firmy prototypowy smartfon Sea Ray. Był bardzo podobny do Nokii N9, ale dział pod kontrolą systemu Windows Phone.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

Wydanie smartfonów z systemem WP7 będzie bardzo ważnym momentem w historii firmy, a ich sukces lub jego brak zaważy na jej przyszłości. Nokia znaczną część swoich sił skupiła na pracy nad urządzeniami z systemem Microsoftu i właśnie w nich widzi swoją szansę na poprawienie wyników finansowych i sytuacji na rynku zdominowanym przez smartfony z Androidem i iPhone'a.