Nokia być może szykuje się do powrotu na rynek smartfonów

Pojawiły się sygnały, które zdają się wskazywać, że Nokia zamierza powrócić na rynek smartfonów.

Obecnie po sprzedaży mobilnego działu Nokia podzielona jest na trzy spółki zależne: Nokia Networks, HERE i Nokia Technologies. Właśnie pojawiły się jednak sygnały, że fiński producent nie zamierza zaprzepaścić siły swojej marki na niektórych rynkach i być może planuje "sprzętowy" (smartfony, smartwatche, akcesoria) powrót. Poszukuje bowiem pracowników zamieszczając m.in. na LinkedIn następujący opis:

"Nokia zamierza otworzyć nowy biznes oparty na innowacyjności koncentrując się na fizycznych i cyfrowych produktach oraz serwisach dostarczanych bezpośrednio konsumentowi, lub za pośrednictwem innych firm. Określiliśmy już wiele produktów, wśród których możemy coś zmienić na rynku w obszarach zgodnych z naszą wizją, tam, gdzie nasza marka wciąż jest silna."

Kolejnym sygnałem mogącym świadczyć o chęci powrotu jest udostępniona niedawno przez Nokię przeznaczona dla Androida aplikacja Z Launcher pozwalająca użytkownikowi na błyskawiczny dostęp do najczęściej wykorzystywanych treści (aplikacje, strony WWW, kontakty).

Jeżeli faktycznie Nokia zamierza wrócić na rynek smartfonów powstaje pytanie, którą platformę wybierze jako główną. Wydaje się, że zdecyduje się na Androida.