Nokia do 500 zł - jaki telefon kupić?

Nokia C3, C5 a może E52. Poszukujemy telefonu komórkowego, który spodoba się użytkownikowi forum IDG.pl.


Telefony Nokia w cenie do 500 złotych. Który najlepszy? (kliknij, aby powiększyć)

Wypowiedz się na forum:

Zobacz też:

Nokia C3 korzysta z klawiatury QWERTY. Jak uważacie: to plus czy minus?

- Nadszedł czas aby moją wysłużoną Motorole E8 wymienić na coś innego, z podobnymi funkcjami - napisał w piątek w temacie "Nowy telefon" użytkownik o nicku Sebex.

Sebex twierdzi, że nowy telefon komórkowy powinien zostać wyposażony w odtwarzacz MP3, odtwarzacz wideo (najlepiej z możliwością odtwarzania MP4), co najmniej 2 GB pamięci, dobry głośnik i słuchawki, 2-megapikselowy aparat, Bluetooth i radio. Jako mniej istotną wymienia natomiast łączność Wi-Fi i chce trzymać się z dala od dotykowego wyświetlacza. Co ważne, dodaje, że najchętniej skorzystałby z Nokii w cenie do 500 złotych.

W odpowiedzi na to pytanie, repylek przedstawił model Nokia 6303i Classic, który rzeczywiście robi dobre zdjęcia (2 lampy błyskowe, 3,2 Mpix), ma 2 GB pamięci i niezły odtwarzacz. Naszym zdaniem są jednak lepsze propozycje.

Telefony z platformą Nokia OS

Pierwszą decyzją jest wybór systemu operacyjnego, z którym chcemy się związać. Może to być Symbian znany z high-endowych urządzeń firmy lub platforma Nokia OS. Ta druga w pewien sposób ogranicza użytkownika, ale z pytania internauty wnioskujemy, że szuka on po prostu telefonu a nie przenośnego superkomputera.

Dość ciekawym urządzeniem, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jest Nokia C3. Telefon odtwarza muzykę w formacie MP3, a także filmy w 3GP i w MP4... ale tylko przechowywane jako 3GP. W telefonie wbudowano aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 Mpix, Bluetooth, radio i łączność Wi-Fi. Jest też możliwość podłączenia karty pamięci o pojemności 8 GB. Ceny tego urządzenia zaczynają się od 350 złotych, jednak nie wiemy czy jest to najlepszy wybór dla poszukującego internauty.

Sebex chciał telefonu z dobrym głośnikiem/głośnikami i słuchawkami. C3 ma jedno i drugie... ale czy dobre? Z pewnością dużo lepszy pod tym kątem będzie model Nokia X2. To telefon specjalnie przeznaczony do multimediów. Świetnie nadaje się do słuchania muzyki i oglądania filmów (także w MP4), ma aparat 5 Mpix i 16 GB na karcie pamięci. Kosztuje od 310 złotych... Jednak coś za coś - nie oferuje on łączności Wi-Fi, która w dzisiejszych czasach może być bardzo przydatna. Naszym zdaniem, bardzo dobry jest też telefon Nokia X3-02 (Touch and Type). Jego cena to powyżej 460 zł, ale zdaje się lepszy jakościowo od poprzedników. Jedyny minus tego telefonu to, paradoksalnie, wyświetlacz dotykowy.

Nokia do 500 zł - jaki telefon kupić?

Nokia X3 Touch and Type to połączenie klasycznej klawiatury i nowoczesnego dotykowego ekranu. Pozwala na pisanie wiadomości na klawiaturze lub dotykając wyświetlacza.

Nokia do 500 zł - jaki telefon kupić?

Nokia E52 - fajny, dość tani telefon z systemem operacyjnym Symbian.

Telefony z systemem operacyjnym Symbian

W cenie około 500 zł można już mieć niezły smartfon z nieco niższej półki. Bardzo spodobał nam się model Nokia E52, który poza Symbianem na pokładzie, wyposażony jest w odtwarzacz audiowizualny (MP3, MP4, 3GP i inne...), kartę pamięci o pojemności 16 GB, radio, aparat 3,2 Mpix, Bluetooth i łączność Wi-Fi. Raczej odradzamy zakup Nokii C5, która choć mieści się w limicie cenowym (od 430 złotych), nie posiada Wi-Fi. W przypadku smartfonów z Symbianem jest to poważna wada.

Możliwe, że znacie lepsze telefony, dopasowane do potrzeb internauty z forum? Chętnie dowiemy się, który model chcielibyście kupić w cenie do 500 złotych i dlaczego? A może znacie telefon inny niż Nokia, który lepiej spełnia wskazane wymagania. Napiszcie koniecznie w komentarzu lub w odpowiedzi na forum.