Nokia do 500 zł - jaki telefon kupić?

Nokia C3, C5 a może E52. Poszukujemy telefonu komórkowego, który spodoba się użytkownikowi forum IDG.pl.


Telefony Nokia w cenie do 500 złotych. Który najlepszy? (kliknij, aby powiększyć)

Telefony Nokia w cenie do 500 złotych. Który najlepszy? (kliknij, aby powiększyć)

Wypowiedz się na forum:

Zobacz też:

Nokia C3 korzysta z klawiatury QWERTY. Jak uważacie: to plus czy minus?

Nokia C3 korzysta z klawiatury QWERTY. Jak uważacie: to plus czy minus?

- Nadszedł czas aby moją wysłużoną Motorole E8 wymienić na coś innego, z podobnymi funkcjami - napisał w piątek w temacie "Nowy telefon" użytkownik o nicku Sebex.

Sebex twierdzi, że nowy telefon komórkowy powinien zostać wyposażony w odtwarzacz MP3, odtwarzacz wideo (najlepiej z możliwością odtwarzania MP4), co najmniej 2 GB pamięci, dobry głośnik i słuchawki, 2-megapikselowy aparat, Bluetooth i radio. Jako mniej istotną wymienia natomiast łączność Wi-Fi i chce trzymać się z dala od dotykowego wyświetlacza. Co ważne, dodaje, że najchętniej skorzystałby z Nokii w cenie do 500 złotych.

W odpowiedzi na to pytanie, repylek przedstawił model Nokia 6303i Classic, który rzeczywiście robi dobre zdjęcia (2 lampy błyskowe, 3,2 Mpix), ma 2 GB pamięci i niezły odtwarzacz. Naszym zdaniem są jednak lepsze propozycje.

Telefony z platformą Nokia OS

Pierwszą decyzją jest wybór systemu operacyjnego, z którym chcemy się związać. Może to być Symbian znany z high-endowych urządzeń firmy lub platforma Nokia OS. Ta druga w pewien sposób ogranicza użytkownika, ale z pytania internauty wnioskujemy, że szuka on po prostu telefonu a nie przenośnego superkomputera.

Dość ciekawym urządzeniem, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jest Nokia C3. Telefon odtwarza muzykę w formacie MP3, a także filmy w 3GP i w MP4... ale tylko przechowywane jako 3GP. W telefonie wbudowano aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 Mpix, Bluetooth, radio i łączność Wi-Fi. Jest też możliwość podłączenia karty pamięci o pojemności 8 GB. Ceny tego urządzenia zaczynają się od 350 złotych, jednak nie wiemy czy jest to najlepszy wybór dla poszukującego internauty.

Sebex chciał telefonu z dobrym głośnikiem/głośnikami i słuchawkami. C3 ma jedno i drugie... ale czy dobre? Z pewnością dużo lepszy pod tym kątem będzie model Nokia X2. To telefon specjalnie przeznaczony do multimediów. Świetnie nadaje się do słuchania muzyki i oglądania filmów (także w MP4), ma aparat 5 Mpix i 16 GB na karcie pamięci. Kosztuje od 310 złotych... Jednak coś za coś - nie oferuje on łączności Wi-Fi, która w dzisiejszych czasach może być bardzo przydatna. Naszym zdaniem, bardzo dobry jest też telefon Nokia X3-02 (Touch and Type). Jego cena to powyżej 460 zł, ale zdaje się lepszy jakościowo od poprzedników. Jedyny minus tego telefonu to, paradoksalnie, wyświetlacz dotykowy.

Nokia X3 Touch and Type to połączenie klasycznej klawiatury i nowoczesnego dotykowego ekranu. Pozwala na pisanie wiadomości na klawiaturze lub dotykając wyświetlacza.

Nokia X3 Touch and Type to połączenie klasycznej klawiatury i nowoczesnego dotykowego ekranu. Pozwala na pisanie wiadomości na klawiaturze lub dotykając wyświetlacza.

Nokia E52 - fajny, dość tani telefon z systemem operacyjnym Symbian.

Nokia E52 - fajny, dość tani telefon z systemem operacyjnym Symbian.

Telefony z systemem operacyjnym Symbian

W cenie około 500 zł można już mieć niezły smartfon z nieco niższej półki. Bardzo spodobał nam się model Nokia E52, który poza Symbianem na pokładzie, wyposażony jest w odtwarzacz audiowizualny (MP3, MP4, 3GP i inne...), kartę pamięci o pojemności 16 GB, radio, aparat 3,2 Mpix, Bluetooth i łączność Wi-Fi. Raczej odradzamy zakup Nokii C5, która choć mieści się w limicie cenowym (od 430 złotych), nie posiada Wi-Fi. W przypadku smartfonów z Symbianem jest to poważna wada.

Możliwe, że znacie lepsze telefony, dopasowane do potrzeb internauty z forum? Chętnie dowiemy się, który model chcielibyście kupić w cenie do 500 złotych i dlaczego? A może znacie telefon inny niż Nokia, który lepiej spełnia wskazane wymagania. Napiszcie koniecznie w komentarzu lub w odpowiedzi na forum.