Nokia - fatalne wyniki sprzedaży smartfonów

Sprzedaż smartfonów Nokii w Europie Zachodniej drastycznie spada. Tymczasem konkurenci fińskiego producenta notują coraz większe zyski. Nokia jest w coraz gorszej sytuacji.

Nokia

Rynek smartfonów rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednak jak pokazują badania, konsumenci niechętnie sięgają po urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Symbian. Spadek sprzedaży smartfonów Nokii jest już zauważalny od dobrych kilku miesięcy. W lipcu fiński producent spadł z pierwszego na trzecie miejsce jeśli chodzi o rynek smartfonów. Wtedy wydawało się,że nic gorszego nie może się Nokii przydarzyć. A jednak...

Najnowsze badanie przeprowadzone przez firmę IDC przynosi wręcz katastrofalne informacje dla dawnego lidera. Nokia nie przegrywa już tylko i wyłącznie z Samsungiem oraz firmą Apple. Finowie dali się wyprzedzić także kanadyjskiemu Research In Motion oraz tajwańskiemu HTC. Sprzedaż Nokii w Europie Zachodniej spadła o 48 proc. Tym samym udział fińskiego producenta w rynku smartfonów zmalał z 16 proc. do 11. Wszystko to zaledwie w 3 miesiące.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

Nokia próbuje przeciwstawiać się swoim konkurentom. Najnowszym pomysłem są modele 700 oraz 701 - oba pracują pod kontrolą systemu Symbian Belle. Czy pozwolą one na powrót firmy do dawnego blasku? Jaka jest wasza opinia w tej sprawie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: