Nokia gotowa do prezentacji trzech Windows Phone'ów

Według najnowszych doniesień, zbliżająca się konferencja Nokia World w Londynie zostanie wykorzystana do prezentacji trzech nowych smartfonów fińskiej firmy. Będą to wyczekiwane modele wyposażone w system Windows Phone Mango. Mamy już pierwsze szczegóły na ich temat.

Nokia Windows Phone

Trzy smartfony mają należeć do różnych segmentów cenowych. Najtańszy będzie telefon o nazwie roboczej Sabre z 3,5-calowym wyświetlaczem LCD, 5 Mpix aparatem, procesorem 1,4 GHZ i 1 GB pamięci. W środku stawki jest Sea Ray znany także pod nazwami Sun lub Nokia 800. Ten jest podobny do Nokii N9, ma 3,7-calowy wyświetlacz, procesor 1,4 GHz i 8 Mpix aparat z optyką Carl Zeiss.

Najbardziej zaawansowany technologicznie i najdroższy ma być smartfon o roboczej nazwie Ace. Ma dysponować największym ekranem spośród tej trójki. Będzie to 4,3-calowy wyświetlacz AMOLED. Wewnątrz znajdzie się 1,4 GHz procesor, 16 GB pamięci wbudowanej i 8 Mpix aparat z optyką Carl Zeiss. Podobno będzie też wspierał łączność HSPA+.

Nowe smartfony Nokii są wyczekiwane nie tylko przez użytkowników. Ich pojawienie się jest wielka szansą do polepszenia sytuacji rynkowej fińskiego producenta telefonów oraz dla całej platformy Windows Phone, która na razie nie radzi sobie tak dobrze, jak się spodziewano. Ukazanie się nowych smartfonów będzie wiec wielką próbą dla twórców sprzętu i oprogramowania.

Podobno Nokia najpierw skupi się na rynkach, gdzie jest dobrze znana i popularna. Dopiero po jakimś czasie ruszy także do innych krajów, a w tym na zatłoczony rynek amerykański, gdzie Nokia jest praktycznie nieobecna. Windows Phone jest chwalony za swój interfejs, a za jego główne problemy uznaje się brak wsparcia dwurdzeniowych procesorów oraz łączności LTE.

Konkurencja na rynku smartfonów robi się coraz ostrzejsza. Konferencja Nokia World 2011 odbędzie się już jutro, 26 października. Wtedy też możecie liczyć na więcej informacji dotyczących nowych smartfonów Nokii z systemem Microsoftu.