Nokia i Microsoft inwestują w program rozwoju aplikacji dla Windows Phone

Nokia i Microsoft podjęły wspólną inicjatywę mającą na celu stworzenie ekosystemu, który pomógłby twórcom w opracowywaniu oprogramowania dla systemu Windows Phone.

Windows Phone Marketplace

Wspólna inicjatywa firm Nokia i Microsoft nazywa się AppCampus i została umiejscowiona przy fińskim uniwersytecie Aalto University. Będzie ona dysponowała budżetem wynoszącym 18 milionów euro (składka po 9 "na głowę") i ma przyciągać twórców, którzy chcieliby pracować nad aplikacjami/usługami przeznaczonymi nie tylko dla systemu Windows Phone (chociaż na niego będzie kładziony główny nacisk), ale także dla mobilnych platform Symbian i Series 40.

Polecamy: Microsoft zamyka sklep z aplikacjami dla Windows Mobile

Przystępujące do programu dla deweloperów osoby/firmy mogą liczyć na wszelką pomoc (finansową, prawną, szkoleniową i technologiczną) do czasu aż ich produkt "stanie na nogi". Co więcej, nie muszą się również obawiać o zachowanie pełnych praw do swojej własności intelektualnej.

Program AppCampus powinien ruszyć w maju. Według zapowiedzi, ma działać przynajmniej przez trzy lata.

_________________

To bardzo dobra informacja dla zwolenników platformy Windows Phone. Jeżeli program spełni pokładane w nim nadzieje, powinien pozytywnie wpłynąć na rozwój sklepu Windows Phone Marketplace, który oferuje obecnie ponad 70 tysięcy aplikacji.