Nokia krytykuje: Microsoft powinien zrobić więcej dla Windows Phone

Nokia nie jest zadowolona z zaangżowania Microsoftu w rozwój platformy Windows Phone. Doszło nawet do tego, że jej przedstawiciel otwarcie skrytykował amerykańską firmę. 

Wiceprezes Nokii, Byran Biniak, udzielił interesującego wywiadu dla “International Business Times“. Dlaczego interesującego? Dlatego, że prawdopodobnie jako pierwszy przedstawiciel fińskiego producenta skrytykował w nim dosyć ostro odpowiedzialną za platformę Windows Phone firmę Microsoft.

Biniak stwierdził, że Microsoft nie robi wystarczająco dużo dla Windows Phone. Powinien bowiem dostarczyć konsumentom dobry powód do tego, aby zainteresowali się oni zmienieniem swojej dotychczasowej platformy. Musi dbać np. o lepszą jakość aplikacji, które zapewnią użytkowmikom unikalne doświadczenia niedostępne w przypadku Androida, czy iOS. Jeżeli tak się nie stanie, wprowadzane przez Nokię na rynek systematycznie nowe smartfony pozbawione porządnego zaplecza programowego nie będą miały szansy na wystarczająco dobrą sprzedaż.

Zobacz również:

Kilka danych i zapowie#dź zmian

W sklepie Windows Phone dostępnych jest obecnie 165 tysięcy aplikacji, co wygląda bardzo mizernie na tle sklepów Google i Apple, których użytkownicy mogą wybierać z około miliona pozycji. Nie znajdują się w nim też praktycznie żadne ekskluzywne aplikacje przygotowane wyłącznie z myślą o właścicielach "okienkowych" smartfonów. Warto tutaj jednak dodać, że Biniak wspomniał w wywiadzie o prowadzonych obecnie rozmowach z "ważnymi" deweloperami, których efekty powinny do końca roku korzystnie wpłynąć na ofertę sklepu WP.