Nokia ma już podobno w magazynach 10 tys. smartfonów z Androidem

W magazynach Nokii może znajdować się już ponad 10 tysięcy egzemplarzy smartfona pracującego pod kontrolą...Androida! Jego kodowa nazwa: Mountain View.

W ostatnim czasie Nokia kojarzona jest głównie z systemem Windows Phone oraz pojawiającymi się w kampaniach reklamowych smartfonami z rodziny Lumia. Głośno wokół niej zrobiło się też niedawno w związku z ogłoszeniem przez Microsoft przejęcia działu Nokia Devices & Services. Część obserwatorów rynku twierdzi nawet, iż decyzja o tej inwestycji została podjęta z uwagi na utrzymywane w sekrecie (widocznie ktoś doniósł...) prace fińskiego producenta nad smartfonami pracującymi pod kontrolą...Androida.

Właśnie tej ostatniej kwestii dotyczą najnowsze interesujące spekulacje autorstwa serwisu UnwiredView. Wynika z nich, że Nokia nie zamierza rezygnować z "androidowych" planów i szykuje tani smartfon (mający ponoć stanowić alternatywę dla linii Asha) o kodowym oznaczeniu Mountain View, który wyposaż w procesor Qualcomm Snapdragon 200 8225Q.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.09.2021]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Ponadto, jak twierdzi serwis ctechcn.com, Nokia podpisała już jakiś czas temu kontrakt z firmą Foxconn. Podobno wyprodukowała ona ponad 10 tysięcy egzemplarzy tego niechcianego przez Microsoft gadżetu, które przesłała już do Nokii.

Kiedy premiera? Spekuluje się, że "jeszcze w tym roku".