Nokia może się pochwalić rekordową sprzedażą smartfonów Lumia

Nokia w ostatnim kwartale osiągnęła rekordową sprzedaż smartfonów Lumia. Pamiętajmy też, że 22 października szykuje się do premiery swojego pierwszego phabletu.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Wall Street Journal Nokia ma powody do zadowolenia. W trzecim kwartale sprzedała bowiem "co najmniej" 8 milionów smartfonów z rodziny Lumia. Oczywiście wynik ten wygląda blado na tle dokonań Apple (9 milionów sprzedanych smartfonów iPhone 5Si 5C w pierwszy weekend), lecz jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzednie dane na temat sprzedaży Lumii, prezentuje się naprawdę bardzo dobrze:

- w analogicznym okresie poprzedniego roku Nokia sprzedała 2,9 mln smartfonów Lumia

- w II kwartale tego roku sprzedaż Lumii osiągnęła poziom 7,4 miliona sztuk

Co więcej, już jutro będziemy świadkami konferencji Nokii, na której zaprezentowanych zostanie być może nawet sześć nowych urządzeń, w tym pierwszy phablet Lumia 1520. Są więc duże szanse na to, że kolejne wyniki sprzedaży fińskiego producenta osiągną kolejny rekordowy poziom.

Rynek Windows Phone

Na koniec warto dodać, że według  ostatnich danych  zaprezentowanych przez AdDuplex blisko 90% sprzedawanych obecnie smartfonów z systemem Windows Phone 8 posiada logo Nokii:

Nokia może się pochwalić rekordową sprzedażą smartfonów Lumia

Nokia rządzi na rynku Windows Phone 8

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 3.12.2021]
  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?