Nokia nie chce już marki Vertu

Nokia chce sprzedać swoją luksusową markę Vertu. Finowie prowadzą negocjacje z innymi firmami, które są zainteresowane jej zakupem. W sprzedaży ma pomóc firma Goldman Sachs.

O całej sprawie donosi agencja Reuters, która powołuje się z kolei na Financial Times. Jak na razie Nokia nie poinformowała oficjalnie o chęci sprzedaży swojej marki. FT przytacza wypowiedź anonimowej osoby, która to miała udzielić takich informacji.

Vertu jest luksusową marką telefonów należącą do koncernu Nokia. Jej roczny przychód szacowany jest na 200-300 milionów euro, jednakże fińska firma nie potwierdza oficjalnie tych informacji.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie

Osoba cytowana przez dziennik Financial Times twierdzi, że zainteresowane zakupem Vertu są firmy zajmujące się produkcją dóbr luksusowych. O kim mowa? Tego jak dotąd nie wiadomo.

Marka Vertu została stworzona w 1998 roku. Celem jej powołania przez Nokię było dotarcie do najbardziej zamożnych klientów. W swoim portfolio firma ma między innymi telefony wysadzane diamentami czy też posiadające obudowę ze złota. Czy sprzedaż Vertu to kolejny błąd jaki popełnia Nokia? Jak wam się wydaje?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: