Nokia nie planuje smartfonów z Androidem. Jesteście zawiedzeni?

Na rynku pojawią się Nokie pracujące pod kontrolą Androida? Fiński producent wydaje oświadczenie...

Kilka dni temu Internet obiegła elektryzująca informacja, z której wynikało, że Nokia zamierza wprowadzić do swojej oferty smartfony pracujące pod kontrolą systemu Google Android. Podstawę do takich wniosków stanowił rozpoczęty przez Nokię proces rekrutacyjny, w którym poszukuje ona głównego inżyniera oprogramowania mającego zajmować się "wbudowanym oprogramowaniem linuksowym".

O ile jednak pomysł ten od razu wydawał się mało realny, o tyle z pewnością część konsumentów mu przyklasnęła. Niestety ku ich rozczarowaniu Nokia za pośrednictwem Twittera wydała właśnie oświadczenie, w którym zdecydowanie zaprzecza wspomnianym spekulacjom. Po co więc jej inżynier od Linuksa? Do prac nad mapami HERE przeznaczonymi na konkurencyjne platformy, czyli Google Androida i Apple iOS.

Warto na koniec zauważyć, że poszukiwanie nowego inżyniera głównego idzie w parze z wydanymi kilkanaście dni temu mapami HERE w wersji na iOS, które, jak się okazało, nie były zbyt dobrze przygotowane i zostały poddane ostrej krytyce.

______________________

Czy jesteście zawiedzeni? Chcielibyście aby Nokia wprowadziła na rynek "androidowe" smartfony?