Nokia odczuwa pierwsze skutki kryzysu ekonomicznego

Analitycy przewidują, że czwarty kwartał rozliczeniowy tego roku nie będzie najbardziej udanym okresem dla firmy Nokia. Wszystko spowodowane jest narastającym kryzysem ekonomicznym.

Wyniki finansowe firmy Nokia, za czwarty kwartał rozliczeniowy tego roku, nie będą najlepsze. Specjaliści prognozują, że zyski fińskiej spółki będą mniejsze o około 16 milionów dolarów niż pierwotnie zakładano.

Na domiar złego wygląda na to, że Nokia nie osiągnie w tym roku kalendarzowym zakładanej wysokości sprzedaży. Szacowano, że firma ta sprzeda około 1,26 miliarda swoich telefonów. Teraz jednak, przewidywania te są już nieco mniej optymistyczne i ostateczna ilość sprzedanych urządzeń wyniesie jedynie 1,24 miliarda.

Zobacz również:

  • Nokia żyje i ma się dobrze. Samsung podał pomocną dłoń

Dodatkowo w ostatnim czasie zanotowano również spadek wartości akcji fińskiej spółki (o około 7 procent). Obecnie kosztują one 9,56 euro i jest to wartość najniższa od sierpnia 2004 roku.

Przedstawiciele firmy Nokia za taki przebieg wydarzeń obwiniają głównie kryzys ekonomiczny.

"W ostatnich tygodniach globalny kryzys ekonomiczny w połączeniu z pewnymi zawirowaniami na rynku walutowym, spowodował spadek aktywności naszych klientów."