Nokia organizuje konferencje na MWC 2020

HMD Global przygotowuje 23 lutego 2020 roku specjalną konferencje w Barcelonie. Jakich produktów możemy się spodziewać?

HMD Global wskrzesiło markę Nokia ponad dwa lata temu. Od 2017 roku w sklepach dostępne są Nokie z systemem Android. Ostatnimi czasy w sieci pojawiało się sporo informacji na temat nadchodzących modeli, ale żaden sprzęt nie został oficjalnie zaprezentowany.

Nokia organizuje konferencje na MWC 2020

Źródło: pcworld.com

Wiemy już, że zmieni się to 23 lutego 2020. HMD Global wysłało do dziennikarzy zaproszenia na konferencje prasową, która odbędzie się dzień przed oficjalnym otwarciem targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Oczywiście Nokia nie informuje, jakie nowości zostaną zaprezentowane. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby pokazano nowego flagowca wyposażonego w procesor Qualcomm Snapdragon 865. Nokii brakuje obecnie urządzenia z najwyższej półki cenowej, które mogłoby konkurować z Galaxy S20 i innymi tegorocznymi flagowcami. Ostatnie doniesienia wskazują jednak, że topowy model pojawi się trochę później. Możliwe, że Nokia planuje nadrobić straty i jako pierwszy producent zaprezentować gotowy telefon z kamerą nad podczerwień. Według największych rywali rozwiązanie to przy obecnej technologii jest ciężkie do zaimplementowania.

Z pewnością zobaczymy nowe urządzenia ze średniej i niskiej półki cenowej. To właśnie one są w dalszym ciągu motorem napędowym dla Nokii.

HMD Global może zaprezentować pierwsze urządzenia z wbudowanym modemem 5G. Prawdopodobnie zobaczymy Nokie 8.2 z układem Qualcomm Snapdragon 765, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Ponadto smartfon ma być wyceniony na mniej, niż 500 euro. Ciekawostką ma być czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach.

Pojawią się także Nokie 5.2 oraz 1.3. Pierwsza z nich skorzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 632 wspieranego przez 3/4 GB pamięci operacyjnej w zależności od konfiguracji. W słabszym modelu użytkownik otrzyma do dyspozycji 32 GB wbudowanej pamięci masowej, a w mocniejszym 64 GB. Cena detaliczna ma wynosić 169 Euro.

Nokia 1.3 będzie z kolei typowym budżetowcem wycenionym na 79 Euro. Za tą cenę otrzymamy układ MediaTek, 1 GB pamięci operacyjnej, 8 GB wbudowanej pamięci masowej oraz Androida 10 w wersji Go.

Źródło: gsmarena.com$