Nokia: pierwszy smartfon z Windows Phone ukrywa się pod kryptonimem Sea Ray

W Internecie pojawił się film i zdjęcia, które prezentują pierwszy model Nokii z systemem Windows Phone. Można powiedzieć, że urządzenie to jest wersją Nokii N9 z systemem od Microsoftu. Oprócz informacji na temat nowego smartfonu, pojawiły się też kolejne doniesienia o trwających pracach nad kilkoma innymi modelami Nokii z mobilnym systemem Windows.

Na węgierskiej stronie Tech.Net.hu umieszczono film, na którym prezes Nokii, Stephen Elop prezentuje nowy smartfon firmy z systemem Windows Phone 7 w wersji Mango. Urządzenie określane jest jako ściśle tajne, a przed rozpoczęciem pokazu widzowie upominani są o wyłączenie kamer i aparatów fotograficznych. Mimo to, film i zdjęcia pojawiły się w Internecie, a Nokia nie domaga się ich usunięcia.

Kryptonim nowego telefonu to Sea Ray. Jego stylistyka i specyfikacja techniczna bardzo przypominają te, które widzieliśmy już wcześniej w smartfonie Nokia N9 z systemem MeeGo. Wyposażony jest w poliwęglanową obudowę, 8 Mpix aparat z obiektywem Carl Zeiss oraz 3,9-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Smartfon posiada przycisk dedykowany aparatowi fotograficznemu oraz dwa służące do zmiany głośności. Jego procesor taktowany jest częstotliwością 1 GHz, a pojemność wynosi od 16 do 64 GB.

Sea Ray ma ukazać się jeszcze w tym roku. Elop powiedział też, że nie jest to jedyny smartfon Nokii z systemem Windows Phone 7, który znajduje się na tak zaawansowanym etapie rozwoju. Paradoksalnie, ten wyciek informacji w połączeniu z dobrym odbiorem Nokii N9 może być korzystny dla fińskiej firmy. Swoją droga ciekawe, czy to przypadkowe ujawnienie filmu nie było trochę sterowane?