Nokia pracuje nad smartfonem Lumia z Windows Phone 8?

Coraz bliżej do premiery systemu Windows Phone 8. Wiele wskazuje na to, że możemy doczekać się nowych produktów Nokii z najnowszym Windowsem Phone na pokładzie. Będą to smartfony z linii Lumia.

Nokia Lumia

Pomimo tego, że smartfony z serii Lumia nie sprzedają się najlepiej, firmy Microsoft i Nokia ani myślą o zaprzestaniu współpracy. Jeszcze w tym roku spodziewać się możemy kilku urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Co o nich wiadomo?

Jak informuje Forbes, zbliżające się smartfony Lumia mają wykorzystywać układ Qualcomm Snapdragon S4 z dwurdzeniowym procesorem Krait. Nowe urządzenia miałyby trafić na rynek w ostatnim kwartale tego roku.

Komentarz autora

Sytuacja dla fińskiego koncernu robi się coraz bardziej dramatyczna. Smartfony z systemem Windows Phone sprzedają się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W chwili obecnej trudno już nawet mówić, że konkurenci w postaci Apple czy Samsunga uciekli fińskiemu producentowi, bowiem różnica jest już tak znaczna, że Nokia przestała być dla nich jakąkolwiek konkurencją. Smartfony z Windows Phone 8 to dla Finów ostatnia szansa, jeśli jej nie wykorzystają pozostanie im skoncentrowanie się na produkowaniu telefonów dla mieszkańców krajów trzeciego świata...