Nokia pracuje nad swoim pierwszym składanym smartfonem

HMD Global zamierza wprowadzić na rynek składany smartfon. Czego możemy spodziewać się po nowym urządzeniu?

Tak, jak przewidywaliśmy rok 2020 będzie rokiem składanych smartfonów. Producenci, którzy wprowadzili na rynek swoje urządzenia już w 2019 roku rozwijają je i udoskonalają, a do wyścigu dołączają także kolejne firmy, które chcą mieć w swoim portfolio co najmniej jedno urządzenie z elastycznym ekranem.

Nokia pracuje nad swoim pierwszym składanym smartfonem

Źródło: pcworld.com

Samsung oraz Huawei już od pewnego czasu posiadają w regularnej sprzedaży smartfony z elastycznym ekranami. Juz od przyszłego miesiąca kupić można będzie rownież świetną Motorolę razr 2019. Najnowsze plotki wskazują, że powyższe firmy już niedługo mogą zyskać kolejnego, niespodziewanego konkurenta.

Najnowsze wieści z portalu Nokiamob, który zajmuje się tylko i wyłącznie działaniami firmy HMD Global donoszą, że firma opracowuje plany wprowadzenia na rynek składanego urządzenia z logo Nokii na obudowie. Premiera smartfona ma się odbyć w ostatnim kwartale 2020 roku lub w pierwszym kwartale 2021 roku. Wszystko wskazuje na to, że Nokia planować będzie premierę albo na chwilę przed świętami, albo na przyszłorocznych targach Consumer Electronics Show lub Mobile World Congress.

Plotki przekazane za pomocą Twitter'a przez @nokia_anew informują, że HMD Global posiada już działające prototypy składanego urządzenia z elastycznym ekranem. Są one gotowe od połowy 2019 roku, a HMD Global skupia się obecnie na udoskonalaniu konstrukcji. Najśmielsze przewidywania wskazują na to, że Nokia może chcieć zaprezentować nowe urządzenie już na targach Mobile World Conress 2020 pod koniec przyszłego miesiąca.

W chwili obecnej nie posiadamy żadnych dokładnych informacji na temat kształtu obudowy składanego smartfona Nokii. Prawdopodobnie będzie to tańsza w produkcji konstrukcja typu clamshell, konkurująca z Motorolą razr.

Z drugiej strony musimy pamiętać, że plany HMD Global zawsze są niezwykle płynne. Wystarczy przypomnieć, jak firma odkładała premierę oryginalnej wersji Nokii 9 PureView. Urządzenie zadebiutowało po wielu miesiącach, a w środku znalazły się przestarzałe podzespoły.

Źródło: phonearena.com