Nokia przedstawi wkrótce nowe smartfony Lumia z WP8

Serwis Bloomberg donosi, że Nokia na początku przyszłego miesiąca zaprezentuje nowe smartfony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Co ważne, ma to mieć miejsce tydzień przed prezentacją iPhone'a 5 przez Apple.


Dziennikarze serwisu Bloomberg opierając się na "źródłach zapoznanych z planami Nokii" twierdzą, że w przyszłym miesiącu podczas mającej się rozpocząć 5 września konferencji Nokia World fiński producent zaprezentuje wiele nowych smartfonów z rodziny Lumia. Mają one pracować pod kontrolą najnowszego mobilnego systemu Microsoftu - Windows Phone 8 - natomiast wśród nich, jak przewidują obserwatorzy, pojawi się m.in. model Lumia 1001.

Tuż przed Apple

Co interesujące, premiera nowych Lumii może mieć miejsce tuż przed premierą iPhone'a 5. Wedle ostatnich doniesień powinien on bowiem zostać zaprezentowany 12 września.

Nie jest dobrze

Nokia niestety w ostatnich latach zanotowała drastyczny spadek przychodów, których kulminacją są wyniki finansowe za ostatni kwartał mówiące o miliardzie dolarów strat. Rozwiązaniem problemów fińskiego producenta miały być nowoczesne smartfony z rodziny Lumia, które co prawda sprzedają się stosunkowo dobrze, lecz nie na tyle dobrze, aby zmienić los firmy. Być może nowe modele z WP8 na pokładzie nieco poprawią ten stan rzeczy.