Nokia przedstawia fajne tanie telefony z rodziny Asha

W tym i przyszłym kwartale do sprzedaży powinny trafić trzy nowe telefony Nokii z rodziny Asha. Urządzenia oferują do dyspozycji użytkowników 3-calowe dotykowe ekrany i cechują się atrakcyjnymi cenami.


Telefony Nokii należące do rodziny Asha to tanie urządzenia, do których dołączą wkrótce trzy nowe modele noszące oznaczenia Asha 305, Asha 306 i Asha 311. Wszystkie wyposażono w 3-calowe ekrany (pierwsze dwa w oporowe, natomiast ostatni w pojemnościowy), system Asha Touch UI oraz takie dodatki jak przeglądarka Nokia Browser 2.0, dostęp do sieci społecznościowych i sklepu Nokia Store oraz gry od Electronic Arts (Asha 311 oferuje także grę Angry Birds).

Asha 311

Model Asha 311 to najbardziej wydajna propozycja, która oprócz wspomnianego ekranu pojemnościowego dysponuje 1-gigahercowym procesorem, aparatem pozwalającym na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3,2 miliona pikseli oraz modemem HSDPA.

Asha 305 i Asha 306

Model Asha 305 powinien przyciągnąć uwagę osób szukających telefonu pozwalającego na skorzystanie z dwóch kart SIM (kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy test takich urządzeń). Oferuje ponadto 2-megapikselowy aparat.

Model Asha 306 jest bardzo podobny do poprzednika przewyższając go jednak pod jednym, bardzo istotnym względem: dysponuje modułem WiFi.

Ceny i dostępność

Nokia Asha 305 trafi do sprzedaży w drugim kwartale w cenie 63 euro. Pozostałe modele pojawią się w kwartale trzecim i zostały wycenione na 68 euro USD (Asha 306) i 92 euro (Asha 311).

_____________

Moja wstępna ocena? Zawarta w tytule:)