Nokia rezygnuje z Japonii

Nokia zamierza w zupełności wycofać się z rynku japońskiego. Ma to nastąpić już w sierpniu tego roku. Jest to kolejna dziwna decyzja fińskiego producenta, po wcześniejszym zamknięciu swoich sklepów internetowych w Europie Zachodniej.

Tego telefonu nie kupią Japończycy

Tego telefonu nie kupią Japończycy

Nokia ponownie zaskakuje. Jak donosi agencja Reuters firma zdecydowała się wycofać z Japonii. Fiński producent chce w ten sposób ciąć swoje koszty. Nokia nie przynosi już bowiem takich zysków jak kiedyś i śmiało można powiedzieć, że najlepsze lata ma już za sobą. Problemem firmy staje się brak umiejętności znalezienia się w dzisiejszym rynku smartfonów oraz chaos w kwestii systemu operacyjnego dla telefonów Nokii.

W związku z tym, zyski firmy z roku na rok topnieją. Wskutek czego, włodarze Nokii podjęli decyzję o oddaniu walkowerem japońskiego rynku. Wskutek czego zostaną zamknięte sklepy oferujące Vertu - luksusową linię telefonów fińskiego producenta, czyli jedyną dostępną obecnie w Japonii.

Największe biuro w Tokio będzie otwarte jeszcze do końca tego roku. Od 2012 roku Japończycy posiadający Nokie zostaną zostawieni na przysłowiową pastwę losu.

Nokia zaprzestała dostarczania swoich telefonów do Japonii w 2008 roku. Cały czas jednak utrzymywała linię Vertu oraz punkty serwisowe. Teraz w zupełności oddaje pole swoim największym konkurentom...