Nokia rozpoczyna sprzedaż telefonu C7

Niecały miesiąc po oficjalnej prezentacji fińska firma poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży modelu Nokia C7. Pierwsze egzemplarze już docierają do zamawiających.

Nowe modele telefonów Nokia zostały zaprezentowane podczas wrześniowej konferencji Nokia World 2010. Fińska firma pochwaliła się wtedy trzema smartfonami - C6, C7 oraz E7.

Pierwszy z nich już jest dostępny w sprzedaży. Pośród nowych urządzeń, ten model najmniej różni się od dotychczasowych, przede wszystkim ze względu na zastosowanie w nim systemu operacyjnego Symbian starszej generacji oraz zwykłego ekranu dotykowego.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie

Nokia C7 będzie drugim (po modelu N8) dostępnym w sprzedaży urządzeniem pracującym na platformie Symbian^3. Wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie posiada zaawansowany 3,5-calowy, pojemnościowy wyświetlacz typu AMOLED.

Telefon wyposażono w 8GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o kartę microSD o pojemności do 32GB. Nokia C7 posiada WiFi oraz GPS. Z tyłu urządzenia znaleźć można 8-megapikselowy aparat cyfrowy umożliwiający nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p przy 25 klatkach na sekundę.

Najważniejszą nowością jest jednak system operacyjny. Nowy Symbian^3 został stworzony specjalnie z myślą o urządzeniach dotykowych. Oferuje on m.in. dostęp do kilku pulpitów oraz funkcję widżetów na ekranie. Nowy Symbian umożliwia zaawansowaną integrację z serwisami społecznościowym oraz kontami pocztowymi typu Ovi Mail, Yahoo czy Hotmail. Użytkownik będzie mógł na żywo śledzić statusy swoich znajomych z

Facebooka czy Twittera dzięki dedykowanym aplikacjom. Zaplanowane w serwisach społecznościowych spotkania będzie można skopiować bezpośrednio do kalendarza w telefonie.

W rozmowie z The Inquirer szef działu smartfonów Nokii, Jo Harlow, przyznał, że model C7 jest skierowany przede wszystkim do klientów ceniących stylowe rozwiązania oraz możliwość stałego połączenia z serwisami społecznościowymi.

Nokia rozpoczęła dziś wysyłkę telefonów do pierwszych klientów. Sugerowana przez Nokię cena detaliczna modelu C7 wynosi 335 euro.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: