Nokia sprzedała licencję na używanie znaku towarowego "Nokia" firmie Foxconn

Nokia postanowiła ponownie wkroczyć na rynek elektroniki użytkowej sprzedając licencję na markę "Nokia" i projektując swój pierwszy tablet z Androidem, model N1. Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem za nieco ponad dwa lata na rynku pojawią się z pewnością smartfony Nokii.

Nokia zaprezentowała właśnie pierwszy tablet pracujący pod kontrolą systemu Android, a konkretnie jego najnowszej wersji 5.0 Lollipop, model noszący oznaczenie N1. Właśnie poznaliśmy kilka kolejnych interesujących informacji na jego temat. Wynika z nich, że produkcją urządzenia zajmie się firma Foxconn, która wykupiła licencję na użytkowanie znaku towarowego "Nokia".

Dodatkowo dowiadujemy się, że:

- Nokia zamierza wdrożyć rygorystyczny system kontroli, który będzie dbał o należytą jakość produkowanego sprzętu

Zobacz również:

  • Nokia żyje i ma się dobrze. Samsung podał pomocną dłoń
  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

- Nokia przygotowała projekt tabletu N1, co oznacza, że Foxconn będzie nie tylko płacił za nazwę, ale i projekt

Fiński producent zamierza podobnie postępować w przypadku wszystkich przyszłych urządzeń powstających w ramach opisanej platformy biznesowej.

Przy okazji warto przypomnieć, że kupując dział mobilny Nokii Microsoft zapewnił sobie też wyłączność na używanie do końca 2016 roku znaku firmowego Nokii na telefonach komórkowych. Widząc jednak obecne ruchy fińskiego producenta wydaje się całkiem prawdopodobne, że gdy tylko będzie to możliwe, zagości on ponownie na rynku smartfonów. Kwestią otwartą pozostaje tylko, czy będzie sam je produkował, czy też zdecyduje się na licencjonowanie podobnie jak w przypadku nowego tabletu Nokia N1.