Nokia sprzedała rekordową liczbę smartfonów Lumia

Najnowsze dane pokazują, że Nokia może świętować rekordową sprzedaż smartfonów z rodziny Lumia.

W II kwartale poprzedniego roku Nokia sprzedała 4 miliony smartfonów z rodziny Lumia pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone. W III kwartale sprzedaż znacznie spadła (2,9 miliona sztuk), natomiast w IV kwartale ponownie znacząco wzrosła i osiągnęła poziom 4,4 miliona sprzedanych smartfonów. Jak się okazuje, tendencja wzrostowa została utrzymana: zgodnie z najnowszymi danymi w I kwartale tego roku swoich nabywców znalazło aż 5,6 miliona "okienkowych" gadżetów fińskiego producenta.

W sumie, począwszy od listopada 2011 roku, kiedy to na rynek trafiła pierwsza Lumia z Windows Phone (konkretnie model Lumia 800), Nokia sprzedała 19,9 miliona tego typu urządzeń.

Oczywiście liczba ta wciąż jest niewielka w porównaniu ze sprzedażą iPhone'ów, czy modelu Samsung Galaxy S III, co nie zmienia faktu, że Nokia ma co świętować. Pamiętać tutaj jednak też należy, że musi poradzić sobie z większym niż oczekiwała spadkiem sprzedaży telefonów z Symbianem oraz słabą sprzedażą smartfonów Lumia na takich rynkach, jak rynek Stanów Zjednoczonych, gdzie nie tylko są one mało popularne, ale coraz mniej konsumentów decyduje się na ich zakup. Rozwiązaniem tego problemu (oczywiście w pewnym stopniu) ma być wprowadzenie wkrótce do oferty Verizon modelu Lumia 928.


Zobacz również