Nokia szykuje aplikacje HERE dla Androida i iOS

Nokia wysłała wyraźny sygnał świadczący o planach udostępnienia aplikacji HERE dla użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS.

Użytkownicy smartfonów Nokii mają do dyspozycji rodzinę aplikacji HERE: HERE Maps, HERE Transit, HERE Miasto w obiektywie i HERE Drive+. Część użytkowników konkurencyjnych platform, czyli Androida i iOS, zastanawia się, kiedy (i czy w ogóle) fiński producent zaoferuje im możliwość skorzystania z jego nawigacyjnych technologii (w przypadku iOS należy przypomnieć, że Here Maps gościły kiedyś w App Store przez rok). Jeżeli jesteś jednym z nich, mam dla Ciebie ważną informację: najnowsze doniesienia serwisu NokiaPowerUser zdają się potwierdzać, że aplikacje HERE pojawią się w Google Play i Apple Store. Nokia rozpoczęła bowiem rekrutację na stanowisko inżyniera aplikacji mobilnych w zespole pracującym nad platformę HERE.

"Idealny kandydat musi się pochwalić wysłaniem przynajmniej jednej aplikacji dla Androida/iOS, która dostępna jest obecnie w Google Play / Apple Store. Musisz pasjonować się technologią, o czym zaświadczą Twoje projekty demonstrujące umiejętności w zakresie inżynierii i przygotowania produktu mocno nastawionego na klienta. Powinieneś uwielbiać poznawać nowe technologię."Na koniec warto dodać, że biorąc pod uwagę smartfony Nokia X, które oferują aplikacje HERE Maps i HERE Drive wydaje się, że rodzina aplikacji HERE najpierw pojawi się w sklepie Google Play.