Nokia szykuje smartfon Lumia z WP 8.1 Blue i obsługą dwóch kart SIM

Nokia zamierza udostępnić smartfon Lumia wyposażony w dwa sloty na karty SIM oraz system Windows Phone 8.1 Blue - informuje mikrobloger @evleaks .

Już jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, z których wynikało, że pierwszymi smartfonami Nokii pracującymi pod kontrolą nadchodzącego systemu Windows Phone 8.1 Blue będą modele Lumia noszące kodowe oznaczenia "Moneypenny" i "Goldfinger". Dzisiaj prezentujący przeważnie potwierdzające się z czasem informacje "sieciowy donosiciel" @evleaks zapowiedział na swoim twitterowym koncie, że pierwsze z tych urządzeń zostanie wyposażone w obsługę dwóch kart SIM, co oznacza, że Nokia chce dotrzeć do konsumentów, dla których rozwiązanie takie stanowi kluczowe kryterium przy wyborze telefonu.

Kiedy premiera?

Obecnie oczekuje się, że WP 8.1 Blue pojawi się na początku przyszłego roku. Smartfony "Moneypenny" i "Goldfinger" mogą być więc zaprezentowane już podczas targów CES (7 - 10 stycznia 2014 r.), lub, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, podczas Mobile World Congress (24-27 lutego 2014 r.).

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]