Nokia - tajemnicze "pure view" na MWC 2012

Nowa zapowiedź filmowa Nokii przed targami MWC 2012 wskazuje na to, że fińska firma ogłosi jakąś nowość związaną z aparatami fotograficznymi. W zapowiedzi widzimy napis: "Przygotuj się, by uchwycić czysty obraz (pure view)". Po nim pojawia się data rozpoczęcia MWC, czyli 27 lutego.

Nokia "pure view"

Krótki film Nokii prezentuje kilka ujęć zimowego krajobrazu i każe przygotować się na szczegółowe zdjęcia, o prawdziwej głębi, wysokiej rozdzielczości i czystym obrazie. Znając Nokię możemy spodziewać się więc smartfonu z aparatem o przynajmniej 12 Mpix rozdzielczości, który pod względem jakości zdjęć będzie następcą Nokii N8.

Smartfony Nokii z obiektywami Carl Zeiss znane są z wysokiej jakości zdjęć. Przykładem tego może być właśnie wspomniana Nokia N8 pracująca pod kontrolą systemu Symbian, której 12 Mpix aparat jest jednym z najlepszych, w jaki kiedykolwiek wyposażono smartfon.

Zobacz też: "Olive" - pełnometrażowy film nakręcony za pomocą smartfona

Nokia zmieniła swój główny system operacyjny z Symbiana na Windows Phone, więc pure view będzie raczej technologią zastosowaną w smartfonie z systemem Microsoftu. Pojawiają się opinie, że będzie to Nokia Lumia 910. Inne źródła informują jednak, że ma to być Nokia 808 z Symbianem, która stanie się bezpośrednim następcą Nokii N8.

Test smartfonu: Nokia Lumia 800

Więcej dowiemy się podczas targów MWC 2012, które rozpoczynają się 27 lutego. Poniżej znajdziecie zapowiedź filmową Nokii.