Nokia - technologia Pure View w smartonach z Windows Phone

Smartfony firmy Nokia, pracujące pod kontrolą Windows Phone mają posiadać wsparcie technologii Pure View. Poprawia ona znacząco jakość wykonywanych zdjęć.

Wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkich fanów fotografii. Technologia Pure View została zaprezentowana na tegorocznych targach Mobile World Congress. Obecnie technologia ta stosowana jest w Nokii 808, która pracuje pod kontrolą systemu Symbian Belle. Pojawi ona się na rynku jeszcze w czerwcu, a smartfon dysponuje aparatem o rozdzielczośći aż 41 Mpix. Wdrożenie Pure View, także do urządzeń z Windows Phone na pokładzie, zapowiedział - Chris Webber - szef amerykańskiego oddziału Nokii.

Szef Nokii odniósł się także do kiepskiej sprzedaży smartfonów fińskiego producenta. Zapowiedział, że przed Nokią i Microsoftem stoi trudne wyzwanie zwiększania udziału systemu Windows Phone na rynku urządzeń mobilnych. Sposobem na pozyskanie użytkowników, mają być aplikacje, które będą tylko

i wyłącznie dostępne na tym systemie.

Wygląda na to, że Microsoft ma coraz więcej do powiedzenia, jeśli chodzi o strategię marki Nokia... Czy wkrótce dojdzie do oficjalnego przejęcia?