Nokia traci kolejnego prezesa

Parafrazując klasyka, trzeba napisać, że źle się dzieje w państwie fińskim. Zaledwie kilka dni temu, Nokia pożegnała się z Olli-Pekka Kallasvuo. Teraz rezygnację złożył kolejny wysoko postawiony pracownik korporacji.

Pracownikiem tym jest Anssi Vanjoki, który dopiero co - w lipcu tego roku - stanął na czele działu Mobile Solutions. Vanjoki miał sprawić, że Nokia nawiąże walkę z mocno dającą jej się we znaki konkurencją. Dziś dowiedzieliśmy się jednak, że prezes zrezygnował ze swojego stanowiska, choć może na nim pozostać jeszcze przez sześć miesięcy.

W oświadczeniu dla prasy, Vanjoki napisał, że poczuł, iż musi poszukać nowych wyzwań w życiu. Branżowi komentatorzy twierdzą jednak, że za kulisami może się toczyć rozgrywka o najwyższe stanowiska w Nokii. Zaskakująca decyzja prezesa miałaby być związana z przegraniem walki o jedno z nich. Wiarygodności tej teorii dodaje fakt, iż Vanjoki zrezygnował ze stanowiska na jeden dzień przed prawdopodobnie najważniejszą imprezą dla firmy - Nokia World. Odbędzie się ona w dniach 14-15 września w Londynie. Komentatorzy podkreślają też, że prezes nawet słowem nie wspomniał o swych kolegach, nie podziękował im za współpracę.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • Awaria w Santander - aplikacja nie działa