Nokia trzeciej generacji

Po Nokii 3650 i N-Gage na rynek ma trafić kolejny telefon Nokii o nietypowym i kontrowersyjnym wyglądzie. Model 7600 wyposażony będzie w nowy ekran wyświetlający 65 000 kolorów.

Otaczać go będą klawisze w podobny sposób, jak w Siemensie SX1. Nokia ma działać zarówno w sieci GSM, jak i WCDMA, czyli w sieci trzeciej generacji. Dzięki temu zdjęcia (VGA) lub nagrane wbudowaną kamerą filmy (do 2 minut) prześlesz nawet w trakcie trwania rozmowy. Nokia 7600 posłużyć może jako odtwarzacz MP3/aac. Niestety, pliki wgrasz jedynie do wewnętrznej 29-megabajtowej pamięci, której nie da się rozszerzyć przy użyciu kart SD. Dzięki szybkiemu transferowi danych (do 384 kb/s) w sieciach WCDMA realne stanie się oglądanie w dobrej jakości mobilnej telewizji.

W modelu 7600 nie zapomniano o takich standardach bezprzewodowej komunikacji jak IrDa i Bluetooth. Telefon pracować będzie z systemem Symbian 7.0, a w sprzedaży pojawi się pod koniec 2003 roku. Z wymiarami 87x78x18 ma to być jeden z najmniejszych telefonów na rynku. Bateria, według producenta, pozwoli na trzygodzinną rozmowę w sieci WCDMA lub czterogodzinną w GSM. Tak zwany czas oczekiwania szacowany jest na 12 dni dla obu sieci.