Nokia wprowadza smartfony z systemem Symbian Belle

Nokia zaprezentowała dwa nowe smartfony z systemem Symbian Belle. Są nimi 700 oraz 701. Oba będą dostępne na polskim rynku.

Nokia 700 oraz Nokia 701 trafią także na polski rynek. Jak dotąd nie jest znana data premiery. Wiadomo natomiast, że cena "siedemsetki" kształtować się będzie w okolicach 270 euro (bez podatków). Nokia 701 została z kolei wyceniona na 290 euro.

Oba ze smartfonów pracować będą pod kontrolą systemu Symbian Belle. Jest to najnowsza aktualizacja platformy Symbian. Wersja ta zwiększa liczbę ekranów głównych do sześciu, dając więcej miejsca do wyświetlania aplikacji i usług. Dostępnych jest także pięć różnych rozmiarów widżetów, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej dostosowywać sposób działania smartfonów do własnych upodobań. Symbian Belle zapewnia także wsparcie dla technologii NFC.

Nokia 700 jest najmniejszym smartfonem w asortymencie fińskiego producenta. Model ten posiada procesor 1 GHz, 3,2-calowy wyświetlacz AMOLED ClearBlack oraz pamięć wewnętrzną 2 GB (z możliwością powiększenia jej za pomocą karty microSD o pojemności 32 GB, dzięki czemu możemy uzyskać maksymalnie 34 GB), kamerę wideo HD i aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MP z pełnym fokusem i lampą błyskową LED. Nokia 700 jest reklamowana jako najbardziej ekologiczny smartfon. Bateria pozwala na 465 godzin czuwania a funkcje ograniczające korzystanie z baterii mają przekonać wszystkich, dla których to, ochrona środowiska jest najważniejsza.

Z kolei Nokia 701 opisywana jest jako elegancki, smukły smartfon z bardzo jasnym wyświetlaczem. Ekran o przekątnej 3,5 cala wykonany jest w technologii ClearBlack, która zapewnia doskonałą widoczność zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Urządzenie posiada także system redukcji szumów oraz funkcje udostępniania i łączenia urządzeń za pomocą technologii NFC.

Nokia 701

Nokia 701

Nokia 701 z wyglądu przypomina model C7. 701 zawiera procesor 1 GHz, aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 MP z pełnym fokusem, podwójną lampą błyskową LED i 2-krotnym zoomem cyfrowym, drugi aparat z przodu oraz kamerę wideo HD. Standardową pamięć wewnętrzną 8 GB można rozszerzyć do 40 GB za pomocą karty microSD o pojemności 32 GB.

Co sądzicie o nowych smartfonach Nokii? Czy fińska firma ma jeszcze szanse na nawiązanie równorzędnej walki ze swoimi konkurentami?