Nokia wprowadzi tablet z systemem Windows 8

To już pewne. Nokia postanowiła (wreszcie) wkroczyć na rynek tabletów. Pierwszy produkt tego typu od fińskiego producenta ma ujrzeć światło dzienne w połowie przyszłego roku.

O tym, że Nokia zamierza wejść na rynek tabletów słyszymy od kilku lat. Przedstawiciele fińskiego koncernu co rusz wysyłali sprzeczne komunikaty odnośnie zainteresowania tym segmentem branży IT. Teraz Paul Amsellem

(szef francuskiego oddziału firmy) uciął spekulacje. Pierwszy tablet Nokii ukaże się w czerwcu 2012 roku.

Zobacz również:

  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie
  • Studencie, szykuj się na nowy rok akademicki! Oto najlepsze tablety na studia w 2023 roku

Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Windows 8, co w świetle nawiązanej współpracy pomiędzy Nokią a Microsoftem, nie może nikogo dziwić.

Co wiadomo o debiutanckim tablecie Nokii? Na razie niezbyt wiele, bowiem Amsellem zdradził te informacje w wywiadzie prasowym. Nie mamy więc żadnego zdjęcia urządzenia ani konkretnych szczegółów technicznych.

Okazało się, że szef francuskiego oddziału Nokii lubi sobie poopowiadać, bowiem informacja o tabletach nie jest jedyną tajemnicą jaką zdradził w wywiadzie.

Okazuje się bowiem, że smartfony Lumia 710 oraz Lumia 800 to początek szerszego projektu. W wywiadzie udzielonym dziennikowi LesEchos Amsellem porównał Nokię do bawarskiego koncernu BMW. W jego opinii Lumia 800 to odpowiednik serii BMW 5, a Nokia ma obecnie pracować nad swoją "serią 3" oraz "serią 7".

Ciekawe co fiński producent ma do zaoferowania w kategorii najdroższych smartfonów?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: