Nokia wraca na rynek konsumencki z nowym urządzeniem!

Nokia zamieściła na Facebooku zdjęcie, którym zapowiedziała powrót na rynek konsumencki.

Microsoft kupując oddział firmy Nokia produkujący mobilne telefony (Devices and Services) wszedł także w posiadanie sześciu znaków towarowych: PureView, ClearBlack, Lumia, Asha, Surge i Mural. Od tego czasu pojawiają się spekulacje na temat ewentualnego powrotu fińskiej firmy na rynek smartfonów, które jednak niedawno podczas spotkania w Londynie uciął Rajeev Suri jednoznacznie im zaprzeczając. Niewykluczone jednak, że doczekamy się innego ruchu z jego strony. Nokia od czwartego kwartału 2016 roku będzie bowiem mogła sprzedawać licencje na używanie znaku towarowego "Nokia". Być może więc na rynku pojawią się smartfony z tym logotypem, lecz produkowane przez inną firmę?

Wracając do szefa Nokii, podczas wspomnianego spotkania udzielił on także kolejnej ważnej wypowiedzi, z której wynikało, że jego firma zamierza wrócić na rynek konsumencki. Dzisiaj mamy już tego pewność. Na facebookowym koncie Nokii pojawiło się bowiem następujące zdjęcie:

Nokia wraca na rynek konsumencki z nowym urządzeniem!

Nokia wraca na rynek konsumencki

Mamy więc tutaj oficjalną zapowiedź prezentacji nowego urządzenia Nokii, które wygląda jak HTPC, czy Set-top-box. Przy okazji warto dodać, że od kilku dni Nokia może zamieszczać znak towarowy "Nokia" na swoich urządzeniach, pod warunkiem jednak, że nie będą one konkurować na rynku z rozwiązaniami oferowanymi przez Microsoft, który kupując Devices and Services nabył też prawo do używania wspomnianego znaku przez 10 lat.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 14.09.2021]
  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć

Aktualizacja: 18 listopada 2014 15:28

Nowość Nokii to tablet z Androidem 5.0, noszący oznaczenie N1.