Nokia wróci do produkcji urządzeń mobilnych pod marką Here

Dział mobilny został sprzedany przez fińską firmę Microsoftowi. Nokia najwyraźniej nie ma jednak zamiaru rezygnować z produkcji urządzeń z segmentu mobilnego przeznaczonych dla klienta indywidualnego.

Nokia sprzedała, z powodu problemów finansowych, swój dział urządzeń mobilnych gigantowi z Redmond. Jak na razie urządzenia z rodziny Nokia Lumia, na mocy zawartej umowy, trafiają na rynek wydawane przez Microsoft. Nie wiadomo jednak, jak długo firma Satya Nadelli będzie produkować urządzenia pod marką Nokia i kiedy zdecyduje się wydać Lumie pod swoim własnym brandem.

Finowie, po sprzedaży działu mobilnego Microsoftowi, zobowiązali się do niewydawania urządzeń pod marką Nokia. Możliwe jednak, że znaleźli sposób na to, żeby i tak powrócić na rynek. Wiele wskazuje na to, że wykorzystana zostanie do tego marka Here. To właśnie tak miałyby się nazywać urządzenia Nokii z segmentu mobilnego. Nie będą to jednak smartfony i tablety.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 14.09.2021]
Nokia wróci do produkcji urządzeń mobilnych pod marką Here

Nokia chce wejść pod marką Here w segment technologii ubieralnych. Podstawą oferty mają być smartwatche i smartbandy, ale Finowie nie chcą się ograniczać do inteligentnych zegarków i opasek. Niewykluczone jest, że pod marką Here do sklepów trafią aparaty fotograficzne i kamery cyfrowe. Oprogramowaniem zarządzającym tymi gadżetami miałby być Android.

Niestety, to wszystko jak na razie tylko niepotwierdzone doniesienia. Nawet jeśli Nokia planuje wrócić na rynek konsumencki, to nie doczekamy się pierwszych nowych urządzeń w tym roku. Czy i kiedy taki sprzęt zadebiutuje dowiemy się najpewniej w przeciągu najbliższych miesięcy.

źródło: ubergizmo.com